Zajęcia

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Poziom zajęć dostosowany jest do grupy wiekowej. Zajęcia od najmłodszych lat rozbudzają w dzieciach zamiłowanie do ruchu i kształtują prawidłową postawę ciała. Przedszkolaki bawią się i uczestniczą w grach rozwijających koordynację ruchową, zwinność, zręczność oraz ogólną sprawność fizyczną. Zajęcia te mają za zadanie wpływać na równomierny rozwój dziecka, kształtować pozytywne nawyki posturalne.

Multisport

Zajęcia ogólnorozwojowe – gry i zabawy sportowe

Zajęcia oparte są na grach i zabawach całościowo rozwijających dziecko. Celem jest edukacja poprzez zabawę. Zajęcia mają charakter ukierunkowanej zabawy, w której przeplatane są elementy korektywy, integracji sensorycznej oraz zabaw ogólnorozwojowych . Balansowanie na granicy możliwości dziecka poprawia organizację ośrodkowego układu nerwowego i wpływa na zmianę zachowania w sferze motorycznej i emocjonalnej.

Akrobatyka

To dobra zabawa, ale przede wszystkim wszechstronny rozwój fizyczny dziecka. Główne elementy zajęć to nauka podstaw akrobatyki, czyli przewroty, skoki, podpory.
W trakcie zajęć kształtowana jest gibkość, wytrzymałość i siła.

Sensoplastyka

Sensoplastyka to nic innego jak „jadalna piaskownica”.
Na zajęciach lepimy, przesypujemy, wąchamy, zgniatamy, malujemy, ale przede wszystkim kreatywnie się bawimy i brudzimy.
Produkty z jakich korzystamy są w 100% jadalne, dlatego ważne jest, by Rodzice poinformowali nas wcześniej o ewentualnych alergiach swoich Maluszków.
Na zajęcia zabieramy ze sobą zamienne ubranie dla dziecka i dla siebie oraz klapki, by móc swobodnie poruszać się poza strefą zabawy.
Bawimy się na boso , bez fartuszków ochronnych.

Niebawem przedszkole

Niebawem Przedszkole to dwugodzinne zajęcia adaptacyjne przygotowujące dzieci do roli przedszkolaka.
Zajęcia te skierowane są dla dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola, a bardzo potrzebują kontaktu i zabawy z innymi dziećmi oraz są już gotowe do pozostania na zajęciach bez rodziców.
Na zajęciach będziemy wykorzystywać pomoce i materiały, które wspierają małą i dużą motorykę, rozwijają kreatywność i wyobraźnie oraz pobudzają harmonijny rozwój dziecka. Na każdym spotkaniu będzie czas na pracę plastyczną, zajęcia ruchowe, śpiewanie piosenek, wspólną zabawę oraz drugie śniadanie.

Kreatywne popołudnia

Na zajęciach przeniesiemy się do magicznych krain baśniowych, poznamy Misia Uszatka, zbudujemy miasto, stworzymy teatrzyk, zaprojektujemy plansze gry, w którą później będziemy grać. Tradycje świąteczne i ważne daty nie będą nam już obce- stworzymy kartki dla bliskich, stroiki na stół, laurki dla rodziców, dziadków i wiele innych.

Nasze plastyczne spotkania nie tylko nauczą dzieci skupienia, ale również, a może przede wszystkim, pobudzą dziecięcą wyobraźnie, pozwolą na kreatywność i samodzielność.

Logorytmika

Logorytmika to forma zajęć łącząca w skuteczny sposób rytmikę z terapią logopedyczną.
Celem zajęć jest oddziaływanie kompleksowe na sferę słuchową, słuchowo-ruchową i ruchową Twojego Dziecka. Po przez ćwiczenia słowno-ruchowe usprawnimy oddech, narządy mowy i fonację. W oparciu o ćwiczenia muzyczno-ruchowe wykształcimy prawidłowe poczucie rytmu i tempa, ekspresji w muzyce. Będziemy kształtować szybką reakcję ruchową na sygnały słowne, dźwięk, ciszę.

Swobodny, niewymuszony ruch Dziecka jest obok muzyki podstawowym motywem ćwiczeń. Takie założenia umożliwiają realizację zajęć logorytmicznych ze wszystkimi dziećmi, bez względu na ich poziom intelektualny, ruchowy czy stopień rozwoju muzycznego. Zajęcia dzięki temu umożliwiają każdemu Dziecku usprawnianie tzw. dużej motoryki, wpływają na rozwój intelektualny oraz społeczny.

Sensoranki

Zapraszamy na zajęcia wspomagające rozwój psychomotoryczny dziecka z elementami metody integracji sensorycznej (terapii SI), korekcji wad postawy oraz elementami mnemotechnik. Zajęcia są oparte na grach i zabawach rozwijających holistycznie dziecko.

Kształtujemy zdrowe ciało, otwarty umysł oraz wolicjonalne cechy charakteru takie jak zdyscyplinowanie, odwaga , pewność siebie.
Naszym celem jest wdrożenie odpowiednich nawyków regularnej aktywności u dzieci. W każdym dziecku jest potrzeba do aktywnego spędzania czasu, tylko należy ją pielęgnować.

Plan zajęć

Chomiczówka – ul. Pabla Nerudy 1

  • środa godz. 17.15 – 18.00 korekcyjno-kompensacyjne dla dzieci w wieku 3-4 lat

Bemowo – ul. Szadkowskiego 3 ( Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7)

  • wtorek godz. 15.30 – 16.15 korekcyjno-kompensacyjne dla dzieci w wieku szkolnym
  • sobota godz. 9.00 -09.50 Fun Fit Kids zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat
  • sobota godz. 10.00 -10.50 Fun Fit Kids zajęcia dla dzieci w wieku 2,5-3,5 lat (w zajęciach razem z dziećmi uczestniczą rodzice)

Zapisy wciąż trwają. Możliwość ustalenia innych terminów i godzin zajęć przy grupach liczących min. 5 osób.